Sok művész alkotott Tihanyban, például itt van Borsos Miklós legendásan szép kertje, legkedvesebb szobraival. Véletlenül bukkantunk a kis térre, Borsos Miklós tér, majdnem szemben a Tourinform irodával, igazi kis oázis, szépen parkosítva sok levendulával természetesen, és a művész alkotása, a Primavera.
Az apátság előtt szinte fénylik a nagy napsütésben a Tihanyi Apátságot alapító I. András és feleségének a kijevi Anasztáziának kőszobra.
Az apátság előtt Varga Imre szobra az alapító I András királyt ábrázolja.
1926-tól kezdve az Attila dombon épült meg az ország legszebb 20. századi Kálváriája: a bronz domborműves kőből készült stációkat a történelmi Magyarország vármegyéinek és királyi városainak nevében állították fel. A Kálvária építményeit 1960-ban lerombolták. 1992-ben kezdték el újjáépíteni, most ilyen...
(Sátoraljaújhelyen volt/van hasonló Kálvária)
A Kálvária mellett a Visszhang utca végén egy szobor emlékeztet a jeles költők által is megénekelt tihanyi Echora. Tényleg hallani a visszhangot! Állítólag akár 15 tagú mondást is elismétel.
Csokonai Vitéz Mihály
A TIHANYI EKHÓHOZ
Óh, Tihannak ríjjadó leánya!
Szállj ki szent hegyed közüű.
Ím, kit a sors eddig annyit hánya,
Partod ellenébe űl.
Itt a halvány holdnak fényén
Jajgat és sír elpusztúlt reményén
Egy magános árva szív.
Egy magános árva szív.
...
Ez is egyedi alkotás...
Ismét egy nagyon érdekes bejegyzés...Tihany kiaknázhatatlan...lányom konzis időszakában a Szent István zenekarral...minden nyáron Tihanyi 'Rege' cukrászda udvarán játszottak térzenét.. főtéren /Apátság lábánál/ ácsolt színpadon neves művészek zenés darabokat játszottak esténként...,imádtuk akkor és most is Tihanyt...
VálaszTörlésDE jó lehetett odajárni! A Rege cukrászdába mi is beültünk és csodáltuk a tájat...
VálaszTörlés